Webmaster

Seo Nedir Aslında Bilmediğimiz Seo Yöntemleri

Selamlar , uzunca yıllar Google arama optimizasyonu konusunda bilgi ve birikim sahibi oldum. Bu süreçte bir çok şirket büyürken bir çok şirkette battı ve Google bel bağlayan bir çok insanın kaderi sürekli değişti. Burada en önemli noktalardan 1 tanesi ise Google’nin bu kadar büyümesinin en büyük sebebi bana göre Sürekli değişim ve Tahmin edilememe olması ve insan hareketlerini takip edip ona göre kendini geliştirmesi oldu. Özellikle 2010’lu yıllarda Pagerank adı verilen kabaca puanlama sisteminin suistimal edilmesinden sonra Google neredeyse yaptığı güncellemeleri bile söylemeyecek bir duruma geldi.

 

Google Aslında her seferinde web sitesinde support bölümünde merak ettiğiniz tüm soruların cevabını çoğu zaman üstü kapalı genellikle ise üstü açık bir şekilde paylaştı. Günümüzde web sitelerinde ziyaret oranı %90 mobil %10 masaüstü durumunda bunun yanı sıra artık mobil uygulamalardan dolayı bir çok kişi ihtiyaçlarını direk olarak mobil uygulamalar üzerinden giderdiği için bizlerinde bu konuda kendini geliştirmesi istendi. Geçtiğimiz yıllarda Ssl ile alakalı bir güncellemeden bahsedildi sonrasında mobil hızlılık ile alakalı sıralamalarda etkili olacağı bilgisi verildi. Bir çok kişinin bilmediği olay ise şuana kadar Google ürünlerinin hayatımızın her kesiminde olduğuydu. Özellikle Android cihazlar , mobil tarayıcılar , arama motorları ve daha fazlası sayesinde Google hepimizi tanıyor ve neler yapmak istediğimizi biliyor. Buda ilgi alanına dayalı tanıma ve önerme diye tabir ettiğim bir olay olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi buraya kadar birşeyler geveledik ve asıl konumuza gelelim.

 

İlk olarak Google eğer bir web siteniz var ise sizden şunu istiyor, sitenize gelen kullanıcı aradığı bilgiye doğru ve güvenilir olarak ulaşırken aynı zamanda hızlı bir gezinme imkanına sahip olursa kullanıcıyı memnun etmiş olacak bu süreçte kendi otoritesi artarken sizide ödüllendirecek. Ne yazıkki günümüzde bir çok webmaster bana göre Webmaster adayı kolay yoldan para kazanma peşinde ziyaretçi memnuniyetini gözetmiyor veya ilk önceliği kazanç olduğu için başarıya pek yaklaşamıyorlar.

 

Sonuç Kısmı : Oluşturacağınız web sitesini ilk olarak bir kullanıcı gözüyle kendiniz inceleyip paylaştığınız içeriklerin veya paylaşımların ne kadar özgün olduğu sitenize giren ziyaretçinin sitenizden çıkıp başka bir siteye bu içerik ile ilgili girme isteğinin olup olmayacağını hesaplayıp tüm talepleri karşıladığınızdan emin olmanız sizlere çok fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu