Webmaster

Daha önce bir promosyon kullandığınızdan hesabınız bu promosyonu kullanmak için uygun değil Hatası

Yaklaşık 5 gün önce meydana gelen bir güncelleme sebebi ile Google Adwords Hesaplarda Kupon kodu kullanımı ile alakalı bir uyarı ekranı çıkmaya başladı ve bir çok kişi bu konuda şaşkınlık içerisinde bizlerde bu konuda yaptığımız araştırmalara göre kupon kodu ile alakalı kullanılan bir açık sebebi ile meydana gelen ücretsiz reklam kullanımı dolayısı ile geçici bir önlem alındı.

adwords kupon hatası

Muhtemelen yaklaşık 1 hafta içerisinde bu sorun düzelecektir fakat Adwords kupon kullanımı ile alakalı olarak bir kaç değişiklik bekleniyor. O sebeple bu yaşanan problemin düzelmesi kısa bir süre içerisinde mümkün konu ile alakalı olarak gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

21 Yorum

 1. Gunaydin, biz de firmamiz icin ilk kez kupon kullanmak istememize ragmen kullanamadik. Yazdiginiz hatayi veriyor. Oysa ki sirket sahibimize o kadar övgüyle bahsetmistim kuponla ilgili, simdi mahcup olacagim. Konu hakkinda baska bilgi alabildiniz mi Mustafa Bey?

  1. İlgili birimlerle iletişim halindeyim sistemle alakalı bir güncellemeden bahsediyorlar yazıdada belirtmiş olduğum gibi 1 haftaya kadar muhtemelen ya kupon sistemini değişecekler veya düzelecek sorun.

  1. Yakın Bir zamanda öğrendiğim bilgi üzerine daha önce promosyon kodu kullanılan domainler için bu hata söz konusuymuş sizdede aynı durum söz konusu mu ?

   1. Merhaba.Ben yeni yaptığım internet sitesi için kupon aldım ve aynı uyarıyı verdi.. Genel bir hata var sanırım.

    1. Şuan düzeldi diye biliyorum yaklaşık 1 saat önce kontrol ettiğimde sorunsuz olarak daha önce reklam kodu kullanmış olduğum domain olmasına rağmen sistem izin verdi. Tekrar kontrol edip buradan bilgi verebilirseniz sevinirim.

  1. Şuan düzeldi diye biliyorum yaklaşık 1 saat önce kontrol ettiğimde sorunsuz olarak daha önce reklam kodu kullanmış olduğum domain olmasına rağmen sistem izin verdi. Tekrar kontrol edip buradan bilgi verebilirseniz sevinirim.

     1. Kuponu talep ettiğimiz adresten mi kaynaklanıyor acaba? Bende de sorun çözülmedi. Mustafa Bey siz hangi adresten kuponu aldınız? Anında mail adresine gelen linkten değil mi? Promosyonu web adresine gelen ziyaretçiyi arttırmak olarak mı giriyorsunuz? Yoksa telefon veya fiziksel ortama gelen ziyaretçiyi arttırmak için olanı mı seçiyorsunuz? Biz bir yerde hata yapıyoruz. Mail adresime telefonunuzu yazabilirseniz telefonla görüşmek isterim.

     2. Kupon Talep Ettiğiniz adresi bilmiyorum fakat şuan herhangi bir sorun gözükmüyor benden dilerseniz hangi adresten kupon temin ettiğinizi ve site adresini iletişim kısmından yollayın inceleyip size mail olarak dönüş yapayım.

  1. Az önce kontrol ettim bir çok kişinin kullandığı kupon talep etme sistemi daha önce kupon kodu kullanılmış ise işe yaramıyor muhtemelen bir sistem açığı vardı ondan dolayı böyle bir önlem alındı gayet iyi oldu bu şekilde olması.

   1. Yeni bir mail açtım, yeni bir adwords hesabı ile açtım ama halen aynı sorunu yaşıyorum. neden olabilir ?

    1. Suat Bey, mevcut mail adresi ile alınan kodlarda sorun mevcut muhtemelen daha önce o domain ile promosyon kodu kullanılmış olabilir mevcut kupon kodu girilmiş olan adreste geri bildirimde bulunun size geri dönüş yapılacaktır.

     1. Mustafa Bey bana bir mail gönderir misiniz? Mail adresinize yazayım. Siz admin olarak benim mail adresimi görüyorsunuz değil mi?

     2. Merhaba, tamamen yeni bir gmail açtım , o mail ile adwords hesabına girdim ancak hiçbir kampanya oluşturmadan devam ettim. kodu talep ettim geldi faturalandırma kısmından kodu girdim ancak yine aynı hatayı alıyorum. IP değiştirmeyi dahai denedim .

 2. Mrb. Google muhteşem geri döndü, sorun çözüldü. Artık kod gönderiyorlar ve eskien kullandığım maillerede kod göndermişler. Şu an bende bir çok kod oldu. Sizde bakın daha önceki maillerinize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu