Teknoloji

Vodafone Gizli Numaraya Kapatma

Vodafone Hattımızı gizli numaraya nasıl kapatabilirim veya açabilirim diye merak ediyorsanız çok doğru bir yerdesiniz 🙂 2 nisan 2020 perşembe günü 00:23 itibari ile en güncel hali ile bu durumu sizlerle paylaşıyorum. işim sebebi ile Şuan 3 operatörde hattım mevcut (işin ne diye merak edenler için teknoloji ve geliştirme üzerine) uzun zamandır kullandığım vodafone hattımı bugün 2 – 3 defa gizli (bilinmeyen numara) araması geldi ve açıkcası telefona cevap veriyorum ses yok birşey yok bir süre sonra kapatıyorum. Bu durum 2 – 3 defa yaşanınca rahatsız oldum ve uzun süredir gizli numaradan gelen çağrıları engellemeyi denemediğim için ortada kaldım ve hemen vodafone çağrı merkezini aradım.

 

Çağrı Merkezindeki arkadaşım sağolsun bana yardımcı oldu fakat Vodafone Yanımda uygulaması ve Online Self servis veya sesli yanıt sistemi üzerinden de bu işlemleri yapabileceğimi belirtti bunun yanı sıra çağrı merkezini aramadan gizli numaradan gelen aramaları kapatmak istiyorsanız telefonunuzun veya cihazınızın mesaj yazma bölümüne gelip 7046 numarasına GIZLI AC yazıp gönderirseniz kısa süre içerisinde (ortalama 2 dakika ) gizli numaralardan gelen aramaları engellemiş olursunuz.

Aynı şekilde 7046 numarasına GIZLI KAPAT yazıp mesaj yollarsanız gizli numaralardan gelen aramalara izin vermiş olursunuz.  Sizlerde istediğiniz zaman ücretsiz olarak gizli numaralardan gelen çağrıları engelleyebilir veya izin verebilirsiniz. Başka faydalı bir yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın mutlu bloglamalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu