Teknoloji

Turkcell Süperbox Çekim Gücü Arttırma Daha Verimli Kullanma

Selamlar , yaklaşık 5 ay kadar önce bir müşterim için alternatif bir internet sağlayıcısı ihtiyacı için benden talepte bulundular. Bu konuda bende geçtiğimiz mart ayında Türk Telekom’un yapmış olduğu %100 e varan zam sebebi ile alternatif arayışına girmiştim ilk olarak Turknet firmasına başvurup bir süre sonunda bulunduğum binada bakır kablo (türkçesi adsl ve vdsl) bulunmaması sebebi ile netspeed ve millenicom arasında kalmıştım. Sonuç itibari ile haziran ayından beri Millenicom kullanıcısıyım (Bu kısımları ayrı bir yazıda sizlerle paylaşacağım) buraya kadar herşey yolunda bu yaşanan olaylardan dolayı Turkcell Superbox diye bir olayın olduğunu ve bu taşınabilir modem sayesinde internetimi gittiğim her yere götürebileceğimi öğrenmiştim. Bu sayede bulundukları bölgede hiçbir iss’nin 4 – 5 mbps üzeri bağlantı hızı sağlayamadığını öğrendiğim için kendilerini Superbox ile tanıştırdım. Konunun başlığında da okuduğunuz üzere Süperbox cihazların daha verimli kullanılması adına sizlere kendi tecrübelerimi paylaşacağım. 

 

İlk olarak bu modemleri bir cep telefonu olarak görebilirsiniz sonuç itibari ile sim kart ile çalışan ve gsm operatörünün sağlamış olduğu altyapı üzerinden sizlere bulunduğunuz bölgeye göre 4.5 g veya 3g üzerinden aldığı hız dahilinde işlem yaptırıyor. Ben 2 farklı yere cihaz bağlattım ilk bağlanan yer adına sorun yoktu çünkü 4.5G’nin tüm nimetlerinden sağlıklı bir şekilde faydalanıyordu müşterim, fakat asıl ihtiyacı olan yer dağın ortasında (Aslında dağ sayılmaz ) belli bölgelerde 4.5  belli yerlerde 3g bile çekmeyen bir durumla karşı karşıya kalınca hemen Turkcell hat kullanıyorum telefonum ile 4.5g çeken alanı tespit ettim binanın içerisinde ofis alanı var oranın üst katında pencereye yakın bir bölge hemen cihazı oraya sabitledim ve 20 mpbs’lik paketi tam verimli bir şekilde kullanabiliyorlar. 

 

Gelelim tavsiyeler kısmına ; ilk olarak cep telefonunuzdan Turkcell kullanıyorsanız tabiki cihazı kullanacağınız ev , iş yeri vb. de çeşitli alanlarda belirli aralıklarla hız testi vb. kontrolleri yapın zaten telefon ekranında 4.5 g simgesini görürseniz o alan sizin için kutsal alan olacaktır bu süreçten sonra 🙂 modeminizi o bölgeye yakın bir yere kurabilirsiniz. Bazı arkadaşlarımız şu cümleyi kullanacaktır dün bulunduğu yerde en iyi bağlantı hızını alıyorken bugün alamıyorum, bunun çözümü çok basit cihazı kapatıp 5 dakika sonra tekrar açtığınızda bu sorun düzelecektir. 

 

Bu durum ile alakalı tecrübeleri , önerileri veya soruları olan arkadaşlarımızdan ricamız konu altında yer alan yorum kısmında bizlerle paylaşırlarsa bu durumu bizler ve okuyucularımız tecrübeleri doğrultusunda öneride bulunabilir veya önerilerinizden faydalanabilir.

 

Ayrıca Turkcell Superbox Nedir diye soranlar olmuş bunuda belirmekte fayda var. Turkcell Süperonline firmasına ait mobil sim kart ile çalışan ve taşınabilir bir cihazdır bu cihaz üzerinde kablolu veya kablosuz olarak internet bağlantısı kurmanıza yarayan bağlantılar sayesinde özellikle sürekli Seyehat edenler ve bulunduğu bölgede internet servis sağlayıcılarının port bulunamaması ve diğer bağlantı problemlerine çözüm adına kullanılması sağlanan cihaz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Yazınız için teşekkür ederim fakat benim sorunum şu bulunduğum yerde 4.5 g mevcut fakat bazen hızım düşüyor ve bir süre sonra tekrar düzeliyor ne tavsiye ediyorsunuz bu durumda?

    1. Selam Sedat , bu konu ile alakalı olarak direk olarak müşteri hizmetlerini ararsanız yardımcı olabilirler. Benim önerim cihazı kapatıp 5 dakika sonra tekrar açmanızda fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu