Teknoloji

İnstagram Üzerinden İp Adresi Bulunur mu ? Nasıl Bulunur ?

İnstagram ip adresi bulma

İnstagram Üzerinden İp Adresi Bulunur mu – Konum Nasıl Bulunur ?

 

Bugün yine en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan sosyal medya sitelerinden bir tanesi , instagram ip adresi bulunurmu sorusuna birlikte cevap bulacağız. İlk olarak normal şartlarda tecrübesi olmayan birinin bu konuda bir çözüm bulması imkansıza yakındır fakat bu konu hakkında birisinin ip adresini bulabilir miyiz derseniz mümkün değildir.

Öncelikle bir çoğumuzun korkulu rüyası olan sahte hesap üzerinden yapılan fake paylaşımlar ve birilerini dolandırma yöntemleri çok sık duyduğumuz şeyler olsada bu konu hakkında yasal işlem başlatmanız durumunda bilişim suçları direk olarak mahkeme kararı ile İnstagram’dan kişilerin ip adresini talep edebiliyor ve genellikle bu sayede yerini tespit etmek kolaylaşıyor. Oda ip adresinden de dolayı nerede olduğunu ve kişi hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. İnstagram a resmi olarak yollanan talep doğrultusunda karşı tarafa bilgi vermeden ip adreslerini tespit etmek ve instagram hesabı hakkında işlem yapılması mümkündür. 

 

Gelelim bu konuda tecrübeli olan arkadaşlarımız için farklı instagram ip adresi bulma taktiğine , web siteleri konusunda tecrübeli olan kişiler Google analistik veya sunucu log sistemi sayesinde kişiye mesaj yolu ile bir url gönderilir.

Örnek veriyorum cepmendili.com/benim-adresim şeklinde bu url kimseye açık olmadığı için karşı tarafta ki kişi giriş yaparsa log kayıtlarında kişinin ip adresi bulunur mu (ip adresini tespit) instagram cevabını almış oluyorsunuz. Ayrıca bu konularla alakalı olarak kendi imkanlarınız ile tespit etmiş olduğunuz kayıtları aynı şekilde bilişim suçları bölümüne veya en yakın karakola gidip şikayet dilekçesi ile sonuçlanması için işleme aldırabilirsiniz. O kişiyle ilgili bilgiye ihtiyacınız varsa, kişinin tespit edilmesi için hukuki olarak haklarınızı kullanabilirsiniz.

 

Son olarak, sevgili okurumuz lütfen sizleri rahatsız eden kişilerle mesaj üzerinden adres alıp kavga etmeye veya buluşmaya gitmeyiniz özellikle son dönemlerde bu tip durumlardan dolayı mağdur olan insanlar mevcut. Bu konu hakkında soru veya önerileriniz varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

instagram fake hesap bulunur mu ?

Yani fake hesap olarak ip adresi derseniz elbette benzer yöntemler üzerinden bulmak mümkün. Fakat hesabın fake olduğunu anlamak için benzer şekilde kişiye dm yolu ile bir bağlantı gönderip ip adresi tespit edilmesi durumunda bağlantı kurulabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu