Sağlık

Güneş yanığı nasıl geçer ? Neler İyi Gelir ?

Mayıs ayının ortalarına geldiğimiz bugünlerde Türkiye’de hava sıcaklığı iyice artmaya başladı ve uzmanların paylaştığı bilgilere göre Ülkemizde Afrika sıcağı geleceği ve sıcaklığın dahada artacağı bilgisi geldi. Doğal olarak yaz aylarına girdiğimiz bu dönemde bir çok kişi güneş ışınlarına maruz kalıp güneş yanığı oluşabilir.

 

güneş ışınlarına maruz kalma
Güneş ışınlarına yaz aylarında fazla maruz kalmamaya dikkat edin.

Güneş Yanığı Nasıl Geçer ?

Özellikle yaz aylarında maruz kaldığımız güneş ışınlarının vücudumuza verdiği birçok zararlı durum vardır. Son zamanlarda artan sıcaklık değerleri ile beraber güneş ışınlarının etkisi de bir hayli artmaya başladı. Durum böyle olunca güneş ışınlarından korunmak için birtakım önlemler almak gerekir. Bu konuda insanların merak ettiği en önemli konu ise hiç kuşkusuz güneş yanığına ne iyi gelir sorusunun cevabıdır. Aslında bu konuda önlem almak basittir. Yapılması gereken birkaç işlem vardır. Bu konuda sizler için güneş ışınlarından korunmanın en kolay şekillerini yazı haline getirdik. Sizde bunları uygulayarak güneş ışınlarının verdiği zararları ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Salatalık

Güneş ışınlarına maruz kaldıysanız evde doğal olarak kendinize tedavi yapmanız mümkün. Salatalık ile evde kolayca güneş yanıklarına müdahale edebilirsiniz. Salatalığı rendeleyip ufak parçalar haline getirip yanık olan yerlere sürebilir ve kısa sürede yanıklarda oluşan zararlı durumlardan kurtulabilirsiniz. Bilindiği gibi salatalık içerisinde yer alan vitaminler güneş yanıklarına iyi gelir. Yanık yerlere günde en az 2 3 defa uygulama halinde yaparsanız etkisini görmeniz mümkündür.

 

Zeytinyağı

Yine yanıklar üzerinde etkisini son derece fazla gösteren zeytinyağı ile güneş yanıklarından kurtulmak mümkündür. Ayrıca zeytinyağı yanıklar üzerinde etkisi en fazla olan ve en çok kullanımı olan ürün olarak bilinir. Derideki kuruluk durumunu ortadan kaldırır ve yumuşak kalmasını sağlar. Ayrıca yanık bölgede bulunan ağrıyı da alır.

 

Yoğurt

Yoğurt birçok yönden faydası olan bir üründür. Deride yer alan ölü hücreleri temizler ve acıyı dindirir. Üstelik yanık bölgedeki ferahlığı çoğaltır ve sıcaklık değerini düşürür. Bir miktar yoğurdu yanık bölgeye bırakır iseniz etkisini kısa sürede görmenize olanak verecektir.

 

Elma Sirkesi

Elma sirkesi vücuda her yönden katkı sağlayan bir üründür. Faydaları saymakla bitmeyen bu mucize sirke ile yanıklarda tedavi şansı vermek son derece doğru bir karardır. Ama burada önemli olan konu doğal elma sirkesi kullanmaktır. Kendi imkanlarınız ile yaptığınız sirke ile en olumlu sonuçları alabilirsiniz. Günlük 2 3 defa yanık bölgeye uygulama yaparsanız etkisini görme imkanına sahipsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu