Sağlık

Corona Virüs türkiye ilk vaka – Ne Zaman Tespit Edildi

Artık sitemizde neredeyse son yayınlanan içeriklerin tamamı Corona virüsü ile alakalı bilgiler içermekte ve alakalı terimlerin yanıtı yer almakta. Peki Corona virüsü ilk olarak ne zaman çıktı ? Aslında ilk olarak Çin’de ortaya çıktığını bilmeyen yoktur 23 Aralık 2019 Pazartesi günü 49 Yaşında Wuhan eyaletinde balıkçılık yapan bir kadın ateş , öksürük ve gögüste sıkışma şikayeti ile hastaneye yatmıştır ve sonrasında devam etmiştir.

 

İlk olarak aralık ayının son günlerinde çinde ortaya çıkan ve Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü ile alakalı olarak ülkemizde ise 10 Mart 2020 Salı günü tespit edilmiş olup 10 Martı 11 Mart ayına bağlayan gece 01:00’de Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarafından duyurulmuştur. Hastanın yaşı ve cinsiyeti belirtilmediği için ne yazıkki sizlere daha ayrıntılı bilgi veremiyoruz.

 

Bu yazıyı sizlere hazırladığımız tarih olan 26 Mart 2020 Perşembe 03:43 itibari ile açıklanan güncel rakamlar 2433 Kişide Corona Virüsü tespit edilmiş olup 59 Kişi ise ülkemizde bu virüs sebebi ile hayatını kaybetmiştir.

 

Bizlerde Cepmendili ailesi olarak siz değerli okurlarımızdan özellikle rica ediyoruz lütfen dikkatli olun ve hem kendi sağlığınızı tehlikeye atmayın hemde çevrenizde bulunan diğer insanların. Mümkün mertebe evden çıkmadan veya çıkmak zorunda iseniz gerekli kurallara uyarak hareket edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu