Rüya Tabirleri

Rüyada Saç Kestirmek

Rüyada Saç Kestirirken Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saçını kestirmek, bazı sorumluluklardan kurtulmak ve yük atmak şeklinde özetlenebilir. Bu durumu kasti bir şekilde, sorunlardan uzaklaşmak için yapacaksınız. Zamanla ne kadar doğru ya da yanlış bir kara verdiğiniz de ortaya çıkacaktır. Saçını kestirmek konusundaki ikinci bir yorum ise hayatınızda değişiklik istediğinizdir. Bazı bıkkınlıklar ve can sıkıntısına neden olan konular gözünüzde büyüyecek ve bu şekilde düşünmeye başlayacaksınız. Rüyada fırsat konusu da önemli bir yer tutmaktadır. Bir fırsatı yakalamak ve değerlendirmek,  bu rüyanın yorumlarından birisidir. Rüyada kadının saçının kısacık kesilmesi ya da ucundan kesilmesi fark etmeksizin eşiyle arasına anlaşmazlık girip huzurunun kaçması anlamına gelir. Rüyada saçlarının döküldüğünü gören kişi aile büyükleri nedeni ile kedere ve üzüntüye neden olacak şeyler yaşar. Rüyasında saçının darmadağınık olduğunu görmek kişinin savurgan bir kişi olduğu ve malını gereksiz yere israf edeceği, rüyasında saçının seyrekleştiğini görmek, kişinin darlığa düşeceği ve zor günler geçireceği anlamına gelir. Rüyada saç kestirmek hakkında birçok yorum mevcuttur. Bunlar olumlu olanlar ve olumsuz olanlar şeklindedir. Rüyada saç kestirmek, rüyayı gören kişinin hayatının uzun süreceğine işaret eder. Fakat kimi durumlarda problemli bir olayın yaşanacağına yorumlanır. Diğer taraftan yapılan yorumlara göre, rüyada saç kestirmek, rüyayı gören kimsenin eşi ile arasında sorunların olacağına, maddi konularda dara düşeceğine, ayrıca üzüntülü olayların ortaya çıkacağına işaret ederken, bunun yanında üzerinde bulunan yüklerken kurtulmak gibi olumlu yönleri de olabilir. Rüyada saç kestirmek ne anlama gelir sorusunun yanıtını sizler için araştırdık. Rüyada saç kestirmek, rüyanın görüldüğü durumlara göre farklı olmaktadır. Rüyasında saçının uzun olduğunu gören erkek, sıkıntılı, üzüntülü ve zorlu bir sürece gireceğine işaret eder. Aynı rüyayı kadın görürse güzel ahlak, terbiye ve ağız tadı konularına işaret eder.  Ayrıca rüyada saçın aşırı şekilde uzamadığını görmek ise bolluk ve bereket dolu zamanlara delalet eder.  Rüyada saç kestirmek, istemsiz bir olay sonucunda rüyayı gören kişinin ortak olduğu bir işten çıkacağına ve bu sebeple de elde ettiği kazancında düşmenin olacağına yorumlanmaktadır. Bununla beraber geçimsizlik durumuna yorumlanan bu rüya, ev içerisinde para konusu sebebiyle tartışmaların meydana geleceğine, huzursuz bir yere girip ardından da bu nedenle evliliğin bitirme noktasına gelineceğine işaret eder. Rüyada saç kestirmek, kişinin sahibi olduğu gayrimenkullerinin satılmasına, tarla ya da arazi benzeri malların kaybedileceğine ve kişinin hayat standardında bir düşme yaşayacağına, sıkıntılı bir sürece gireceğine yorumlanır. Rüyada saç kestirmek olayı için yapılan diğer bir yorumda da ağır başlılık, olgunluk, tedbirli olmak ve tedbirli davranmak, kendinden emin adımlar atmaya ve hayatın uzun süre devam edeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Saç Dökülmesi

Rüyada saç dökülmesi görmek, rüyayı gören kişiye uğursuzluk getireceğine yorumlanmaktadır. Rüyada saç dökülmesi görmek, kişinin oldukça zor ve kötü günleri geçireceğine işaret eder. Diğer yandan ise insanlara karşı oluşan güvende sarsmaların olacağına yorumlanır. Yaşanacak güven sorunu kişinin yarıda bırakılması ve tuzağa düşürülmesi gibi olaylara maruz kalacağına işaret eder. Rüyada saç dökülmesi görmek İslami yorumlara göre, imanda ve inanışta azalmanın olduğuna, kulluk görevlerinin yerine getirilmediğine ve dünya işlerine fazla kapılarak Allah’a iman etmek konusunda yetersiz kalındığına yorumlanır. Rüyada saç taranırken dökülmesi, kişinin sağlık problemi yaşayacağına, hastalığa bağlı belirtiler gösterip doktora gideceğine ve işine kendini fazla kaptırıp bu hastalığa yakalanılacağına delalet eder. Rüyada tutam tutam saç dökülmesi görmek, kişinin giriştiği işten büyük zararlar göreceğine, ardından da elinde olanları kaybedeceğine yorumlanır. Yaşanan bu kayıplardan sonra ise sefalet çekeceğine ve çevresinde yer alanlara karşı dikkat etmesine işaret eder.

Rüyada Saç Kesmek

Rüyada saç kesmek, kişinin mecburi almak zorunda kalacağı ihtiyaçlara para harcayarak cebindeki paranın azalacağına işaret eder. Rüyada kendi saçını kestiğini görmek, şansızlık olacağına, kişinin üzerinde sürekli kara bulutların görüneceğine, girişilen işlerde başarısız olmaya işaret eder. Rüyada saçını kısa kesmek, kişinin iş hayatında başarısız olacağına, hastalık geçireceğine, daha sonra ise şifa bulmaya ve günahkar olarak yaşamaya yorumlanır. Rüyada saçını kökünden kesmek, rüyayı gören kişinin başına bir takım belaların geleceğine, kötü insanlara karşı mücadele etmek zorunda kalınacağına ve dini konularda eksik olunduğuna delalet eder.

Rüyada Saç Boyamak

Rüyada saç boyamak, rüyayı gören kişinin çalışma veya normal hayatında bir sır sakladığına, bu sırrında kendisine büyük bir sıkıntı yarattığına yorumlanır. Ayrıca bildiği bu sırrı saklamak için yoğun çaba harcadığına işaret eder. Rüyada saçı sarıya boyatmak, rüyayı gören kimsenin evliliğinde güzel şeyler göreceğine, huzurlu ve mutlu bir hayatın kendisini beklediğine yorumlanır. Rüyayı bir erkek görürse çalışma hayatında sıkıntıların olacağına delalet eder. Rüyada saçı siyaha boyatmak, kişinin bir sakladığına ve ortaya çıkmaması amacıyla yoğun çaba gösterdiğine işaret eder. Rüyada saçı kahverengiye boyadığını görmek, maddi konularda rahatlamaya, zengin olunacağına yorulur. Rüyada kuaförde saçı boyattığını görmek, kişinin kendisine sürekli muhalefet olmaya çalışanlara karşı başarılı olacağına ve ona karşı yapılan kötülüklere karşı dimdik ayakta kalacağına yorumlanır.

Sitemizde özellikle merak edilen rüya tabirleri sizler için her zaman en özgün ve yalın haliyle hazırlanıp sizlere sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu