Rüya Tabirleri

Rüyada Gelinlik Giymek ve Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada gelinlik giymek; temiz ise mutlu bir evliliğe işarettir. Rüyada gelinlik gören bekârsa evlenir. Rüyasında giydiği gelinlik kirli ise kötü ve belirsiz bir evliliğe yorumlanır. Rüyada giydiğiniz gelinlik siyahsa evliliğinizde karşınıza çıkacak bazı sorunlara işarettir. Genç kızın rüyada gelinlik giymesi güzel, müjdeli haberlere, iyi günlere mutlu bir hayat anlamına gelir. Gelinlik giymek neşe ve sevinç demektir. Gelinin eve gelmesi ev halkı için bolluk, genç kızın gelin görmesi dünürcü gelmesine, delikanlının gelin görmesi ise arzu ettiği işin gerçekleşmesine çıkar.

 

“Gelinlik görmek”; ve onu giymek genç kız için evlenmeye, bekâr erkek için sevdiği kızla söz kesilmesine, orta yaşlı kadının gelinlik giymesi sevinç ve sürura işaret eder.

 

Rüyada gelinlik görmek; daima iyiye yorumlanır. Gelin huzur, neşe, güzel haber ve yaklaşan güzel günler anlamına gelir. Gelin olduğunu gören bekâr ise evlilik olacağına işaret eder. Gelinlik temiz ve güzel ise mutlu olunacak, yırtık ya da kirliyse sonu belirsiz bir evlilik olarak yorumlanır.

 

Genç kızın rüyada gelinlik giymesi

 

Gelinlik çağında kızı olan bir kimsenin rüyada kendisine taze meyveler gönderildiğini görmesi, kızına görücü geleceğine işarettir. Rüyada bir gelinlik giymek genç kız için evliliğe, orta yaşlı kadınlar için ise sevinç ve sürura işarettir.

 

Gelinlik giymek sevinç ve neşeye, gelinin eve gelmesi Aile için bolluğa, Genç kızın gelin görmesi dünürcü gelmesine, delikanlının gelin görmesi arzu ettiği işin gerçekleşmesine; Gelinlik görmek ve onu giymek genç kız için evlenmeye, bekâr erkek için sevdiği kızla söz kesilmesine işaret eder.

 

Rüyada beyaz gelinlik giymek

Rüya sahibinin şeref ve şanına, evlada, güzelliğine, nimet ve hayra, üzüntü keder ve hastalıktan kurtulmaya çıkar. Beyaz gelinlik giyildiğini görmekse heybet, vakar ve övünmek demektir. Rüyada bekâr bir kızın bembeyaz gelinlik giydiğini görmesi, mutlu bir evlilik yapacağına alamettir.

Kırmızı renkli gelinlik

Başarı, huzur, mutluluk, refah, zenginlik demektir. Kırmızı gelinlik giymek kadınlar için hayır ve erkekler için fenadır. Yeni bir yaşama da işaret eder. Kırmızı gelinlik giymek mevki ve hayırlı bir rızıktır. Ayrıca rüyada görülen kırmızı gelinlik ne kadar temizse mutluluk derecesi de o kadar güzel olur. Allah rüyanızı hayra etsin.

 

Rüyada Gelinlik Giymek İse Şu Anlama Gelir ;

Rüyada gelinlik görmek; Rüya sahibine sevinç, hane halkına bolluk ve berekete yorulur. Rüyada renkli gelinlik gören neşe ve mutluluk demektir. Beyaz gelinlik görmek, genç kız için dünürcü gelmesine yorulur. Delikanlının beyaz gelinlik görmesi arzu ettiği işin gerçekleşmesine işarettir. İslami rüya tabirlerine göre, evlilik arzusu içinde olduğunuz anlamına gelir. Yahut rüya sahibinin evlenmek üzere olduğunu haber verir.

 

Rüyada gelinlik görmek, evlilikle ilgili konularda mutlu hadiselerin ve gelişmelerin yaşanacağına ancak bekâr kızlar için bu gelişmenin yakın zamanda evlenip rahat bir hayat süreceğine işaret edilir. Ayrıca, rüya sahibinin yakın bir zamanda alacağı hayırlı bir haberin ardından refah içinde yaşanacağına yorulur.

 

Rüya yorumunda renkli gelinlik, tez zamanda duyulacak hayırlı habere işarettir. Evli kadının renkli gelinlik görmesi, hayırlı evlattır.

 

Genç kız için renkli gelinlik, evliliktir. Erkek için dileğinin gerçekleşmesine işarettir. Yaşlı kadın için renkli gelinlik, sevinç ve sürura yorulur.

 

Bir kimsenin bembeyaz gelinlik görmesi, sevinç ve sürür ile tabir olunur. Zira bembeyaz gelinlik, her genç kızın en sevinçli anını aksettirir.

 

Genç bir kızın Rüyasında gelinlik görmesi, iyi bir delikanlı ile evleneceğine delalet eder.

 

Kırmızı gelinlik görmek ne demektir? Bir genç kızın rüyada kırmızı gelinliği görmesi, tez zamanda kısmetinin çıkacağına delalettir.

 

2- Rüyada Kendini Gelinlik İçinde Görmek

 

Rüyasında kendini gelinlik içinde gören eğer evlenmeye ehil bir kimseyse, yakında evlenir.

 

Bazen de rüya sahibi âşık olacağı bir kimseyle karşılaşacak demektir. Bazı yorumlara göre de Aile içinde yaşanan maddi sıkıntılar bitecek.

 

Kendini kabarık gelinlik içinde görmekse, zengin, varlıklı biriyle evlenmeye işarettir. Evli kadının kendini gelinlik içinde görmesi ailesinin saadetine yorulur.

 

3- Rüyada Gelinlik Yıkamak

 

Rüya tabirinde sevinç anlamına gelir. Zira gelinlik görüldüğünde her zaman sevinçle karşılanır. Bir kimsenin rüyasında gelinlik yıkadığını görmesi, keder ve üzüntüden kurtulmaya ve refaha kavuşmasına alamettir.

 

Aynı zamanda huzurlu ve mutlu günleri ifade eder. Beyaz gelinlik rüyada saflığı temsil eder. Evli kadının gelinlik yıkaması aile hayatındaki huzuru işaret etmektedir.

 

4- Rüyada Bir Sürü Gelinlik Görmek

 

Rüyada görülen bir sürü gelinlikler daima güzelliğe yorumlanır. Çünkü normal hayatta bir sürü gelinlik gören kimse için bu güzellik, huzur, saflık ve mutluluk demektir.

 

Bir sürü gelinlik hangi şekilde görülürse görülsün bu rüya mutluluğa çıkar. Rüya sahibini mutlu edecek gelişmelere de tabir edilir.

 

5- Rüyada Evli Birinin Gelinlik Görmesi

 

Evlendiği kimsenin kıymeti, fazileti, değeri, isminin anlamı ve de güzelliği oranında nimet ve saltanat anlamını taşır.

 

Rüyada tanıdığı birinin herhangi renk gelinliği görmesi ise, bir başkasını evlendirmeye alamettir.

 

6- Rüyada Siyah Beyaz Gelinlik Görmek

 

Rüyada görülen siyah beyaz gelinlikler, güzel ve temizse, evliliğinizin size mutluluk getireceğinin işaretidir.

 

Yani rengi ne olursa olsun, yeni, temiz ve güzel siyah beyaz gelinlik hayırlı haberlere işarettir.

 

Annenin, rüya sahibi hakkında müjdeli bir haber alacağını da tabir etmektedir. Gelinlik süslü güzel olursa dünyaca bereket, ucuzluk, bolluk demektir.

 

Genç kızın gelinlik görmesi, yakın zamanda kısmetinin açılacağına işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu