Önericem

Oto Kiralama Nedir ve Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Dönem dönem cepmendili editörü olarak araç kiralama hizmeti almaktayım ve bugün merak edildiğini düşündüğüm bir konuda sizlere bilgi vermek istiyorum. Oto Kiralama Nedir ? isminden de anlaşılacağı üzere binek ve ticari araçların bir bedel (ücret) karşılığında kullanım hakkının alınması hizmetine kiralama hizmeti denir. Ülkemizde kurumsal ve bireysel şirketler olmak üzere yüzlerce kiralama şirketi mevcuttur.

Kiralama hizmeti alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor ? Öncelikle 2019 yılı 21 aralık itibari ile yazıldığı için bu yazımız kiralama hizmeti alırken senet imzalama devri kapandı. Genel olarak resmi sözleşme yapılarak bu sözleşme üzerinde hem kiraya veren hemde kiralayan adına gerekli bilgiler yer almakta olup genel olarak her iki tarafın resmi olarak sorun yaşamaması adına gerekli maddeler yer almaktadır. Sizler yinede sağlam olması adına sözleşmeyi iyice incelemenizde fayda var her ihtimale karşı kafanız rahat eder. Aynı zamanda genellikle yaş sınırı ve ehliyet süresi istenir genellikle 23 yaş üzeri ve en az 2 sene ehliyet zorunluluğu olur. Firmaya göre bu yaş ve ehliyet süresi değişiklik gösterebilir, bununla birlikte araç segmentine göre şartları biraz ağırlaştırabilirler. O yüzden genellikle firmaların web sitesinde araç kiralama koşulları sayfasında bulunur bu maddeler. Ödeme konusunda ise genellikle son dönemlerde duymaya başladım kredi notu , e devlet üzerinden çalıştığına dair sgk bilgileri vs. daha’da önemlisi 2 kredi kartı , provizyon (kartınızda belirli bir rakam parayı blokeleme işlemi) uygulamaktadırlar. Bende bugün adana oto kiralama hizmeti veren firmada almış olduğum hizmet ile alakalı bilgi vereceğim en azından bu işlemleri adım adım nasıl yaparsınız öğrenmiş olursunuz inanıyorum ki sizinde işinize yarar bir yazı olacaktır.

İlk olarak  google üzerinden , ihtiyacım olan lokasyon (adana vs.) araç kiralama olarak arama yaptım ve karşıma çıkan web siteleri üzerinden https://www.kirmizicar.com/ sitesine giriş yaptım ana sayfa’da rezervasyon formunda kiralama ihtiyacımın olduğu alış tarihi ve saatini aynı zamanda teslim edeceğim gün ve saati seçip rezervasyon işlemini hem fiyat olarak hemde araç olarak ihtiyacımı karşılayacak aracı seçtikten sonra rezervasyon işlemimi tamamladım sonrasında ekran’da rezervasyonumuzun alındığına dair bir mail aldım. Akabinde beni müşteri hizmetlerinden aradılar, rezervasyon teyid edilip onaylandı sonrasında konfirme maili yollandı. Peki bu firmada neler yaşadım madde madde sizlerle paylaşmak isterim.

 

  1. 24 yaşından büyük olmak ve en az 2 yıllık ehliyete sahip olmak gerekiyor.
  2. Adınıza kayıtlı 1 adet kredi kartı olması yeterli sadece kiralama bedelini çekiyorlar harici bir provizyon işlemi uygulanmıyor.
  3. Kiralamış olduğum araç Havalimanı Otoparkında teslim edildi. Araç gayet temiz ve beyaz renkti.
  4. Aracın Kilometresi 18.000 km civarındaydı ve 2018 model dizel manuel bir araçtı.
  5. Firmada kilometre sınırı var günlük 250 km haftalık 1000 km fakat bana 200 km opsiyon tanıdılar bu gayet hoşuma gitti.
  6. Araçların tamamında hgs mevcut herhangi bir yükleme yapmanıza gerek yok kiralama dönüşünde kullandığınız tutarı ödüyorsunuz.
  7. Personel güleryüzlü 7 gün 24 saat çalışma sistemleri var aynı zamanda istediğim zaman ulaşabildim iletişimde sorun yaşamadım.

Son söz; sizlerde eğer araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız kiralama yapacağınız firmanın kurumsal bir firma olup olmadığına bakın aynı zamanda firmanın kaç yıllık bir firma olduğuna ve internet üzerinden yorumlara olumlu ve olumsuz göz atmakta fayda var diye düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu