Önericem

Okul tatili uzuyor mu ? Okul tatil süresi uzatılacak mı ?

Merhabalar geçtiğimiz hafta tatil edilen okullar ile alakalı olarak özellikle sosyal medya üzerinden bir çok yalan ve yanlış haber yapılıyor o sebeple siz değerli okurlarımıza bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk.

 

Güncelleme : 24 Mart 2020 15:39

Selamlar Tekrardan , bugün Eba ile uzaktan eğitim başladı ve sizlere o konu ile alakalı olarak bir yazı hazırlayacağız. Muhtemelen bu hafta içerisinde yapılacak kritik toplantılar ile okulların açılma süresi ve uzaktan eğitim programı devam edecek ve sanıyorum Hem Sağlık Bakanlığı hem Milliği Eğitim Bakanlığı öğrencilerin can güvenliği açısından en faydalı kararları alıp bu süreci başarılı bir şekilde yönetecekler.

 

Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalara kulak asmayın merak ettiğiniz konularda en doğru ve resmi açıklama Milli Eğitim Bakanlığı resmi twitter hesabı üzerinden yapılacaktır vereceğim bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Peki eğitim durumu ne olacak hemen başlayalım ,

16 Mart pazartesi – 22 mart Pazar günü arası resmi tatil olarak ilan edildi.

22 Mart Pazartesi – 27 Mart Cuma günü ise Uzaktan eğitim ile eğitim verilecek.

 

Öğretmenler okula gidecek mi ?  Şuan için öğretmenlerin okula gitmesi söz konusu değildir.

 

Eğitimler nasıl verilecek Eba ve Trt üzerinden paylaşılacaktır. Peki tatil uzatılma söz konusu olacak mı ? Muhtemelen 22 – 27 Mart tarihleri arası eğitim sonrası corona virüsü ile alakalı olarak gelişmelere göre uzatılacağını düşünüyorum.

 

Okullar bir daha açılmayacak mı sorusuna cevabımız ise uzaktan eğitim süresi uzayabilir ve 2 ay içerisinde açılma ihtimali olabilir bu konuda kimse net bir bilgi veremez.

 

Şuan için paylaşacağımız bilgiler bu kadar bu konu hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için Mebim Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. 444 0 632 arayıp bilgi alabilirsiniz. Siz değerli okurlarımızdan ricamız kulaktan dolma bilgilere aldırış etmeden resmi kaynaklardan verilen bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca siz değerli okurlarımız için eba giriş hakkında bir yazı hazırlayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu