Önericem

Netflix Profil Kilidi Koyma (oluşturma) ve Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Ortalama 3 Senedir netflix kullanıyorum fakat gerçek anlamda ilgimi geçen sene çekmeyi başarmıştı sebebi ise günümüzde artık internet üzerinden dizi ve film yayını yapan sitelerin hem legal olmaması hemde sitelerde reklamların aşırı olması ( bunlar bir nebze idare edilir ) birde yetişkin reklamları ve bahis sitelerinin reklamları derken, Netflix imdadıma yetişti.

 

Özellikle sitemizi takip eden ziyaretçilerimiz varsa netflix ile alakalı bir çok yapım hakkında yeni sezonları ne zaman şeklinde bir kaç yazı yazdığımı görebilirler en son yazdığım La Casa De Papel 5. Sezon ne zaman isimli yazımdan görebilirsiniz. Dünde tesadüf eseri bir haber sitesine netflix profilinize artık şifre koyabileceğimizi söyleyen bir haber okudum ve açıkçası çok mutlu oldum. Normalde uzun süredir Netflix abonesi olan biri olarak bu işlemin yıllar önce olması gerektiğini savunuyorum. Şimdi lafı çok fazla uzatmadan sizlere hem yazılı olarak tarif edeceğim hemde görsel olarak paylaşacağım.

 

Öncelikle Netflix Profil Kilidi Nasıl Oluşturulur ?

Netflix hesabınıza giriş yapıyorsunuz bilgisayar üzerinden ve sağ üst kısımda yer alan profil ikonu kısmından aşağıda resim 1’de paylaştığım gibi hesap sekmesine tıklıyoruz.

hesap kısmı

Sonrasında PROFİL VE EBEVEYN KONTROLLERİ bölümüne gelip şifre koymak istediğiniz profile gelip resim 2’de paylaştığım alana tıklayıp netflix hesabınızın şifresini giriyorsunuz.

profil kilidi

 

Şifreyi girdikten sonra karşımıza bu seferde profil ile alakalı bir klik çıkacak oraya tıkladığınız zaman aşağıda resim 3 te gözüken bir ekran çıkacak ve oraya 4 haneli ve sadece rakamlardan oluşan şifrenizi gireceksiniz. (Bilindik şifreleri girmek yerine karmaşık sayılar girebilirsiniz)

 

profil kilidi koyma

 

Buraya kadar şifre (kilit koyma) işlemlerini öğrendik.

 

Netflix Profil Kilidi (Şifresi) Kaldırma ve İptal etme veya Değiştirme

Bu sefer üst kısımda yapılan işlemlerin aynısını şifre değiştirme veya kaldırma için yapabilirsiniz. Kutucukta yer alan klik işaretini kaldırırsanız hesaptan şifreyi kaldırmış olursunuz. Bütün işlemler bu kadardı arkadaşlar.

 

Şimdi gelelim bu kilit işleminin kötü yanına , hesap şifresini bilen herkes profil şifrenizi değiştirip , görebilir veya silebilir. Genelde Ülkemizde ortak kullanım oldukça fazla ve en azından bireysel kilitleri Ana Yönetici hariç diğer kullanıcılar görüp değiştiremeseydi daha güzel olurdu fakat ne yazıkki Netflix ortak kullanıcıları sevmediği ve bu tip girişimleri desteklemediği için böyle bir yola gitmemiş oda işin nazı niyazı diyerek yazımıza son veriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu