Önericem

İzlenebilecek En İyi 10 Yabancı Dizi Tavsiyesi

Ülkemizde En Çok İzlenen Yabancı Diziler

Birçok kişi Türk yapımı dizilerin içerdiği senaryoları sevmez. Aynı zamanda Türk dizilerinin istenen seviyede izlenmemesinin birçok nedeni vardır. Bunlardan biri kategori olarak çok az bir kesime hitap etmesi gelir. Türkiye’de yer alan dizilerin geneli aşk hayatı üzerine yazılıp oynatılıyor. Dünya genelinde oynatılan dizilere bakıldığında ise bu tam tersine bir durumu gösteriyor. Farklı ülkeler tarafından yazılıp çizilen senaryolar oldukça geniş kitleye yayılıyor. Korku, gerilim, aşk, macera, komedi ve daha birçok türde yabancı dizi bulmak mümkündür. Yabancı dizilerin ülkemizdeki izlenme potansiyeli ise oldukça yüksektir. Bu yazımız içerisinde ülkemizde en çok izlenen yabancı dizileri tanıtıyoruz.

 

1-Sherlock

Dönemimizin Londra’sında, dönemimiz şartlarında davalar çözülüyor. Yanı başında tekrar Doktor Watson var ve en azıllı düşmanı tekrar Moriarty. Adres aynı yer: Baker Street. Tek şeyin değiştiği ve cep telefonları, mesajlar, mailler, bloglar yani tamamen teknolojinin izleri. Fakat Sherlock aynı yönde kendi tarzını yansıtıyor.

 

  1. Game of Thrones

Ülkemizde müthiş bir izleyicisi bulunan bir dizi. Giderek artan seyirci kapasitesi ile büyüyen bir efsane. Nefes nefese uzun ve zorlu savaşlara tanıklık etmenin tadı bu dizi de yer alıyor. Barbar kavimlerle girilen mücadelenin enfes anlatımına tanık olacaksınız.

 

  1. La Casa De Papel

Profesör adındaki suç dehasının işlediği suçların anlatıldığı dizi, ülkemizde yine en popüler dizilerden biridir. 8 kişilik grubun suç organizasyonlarına şahit olacaksınız. Sürükleyici ve bir o kadar da maceralı bir diziye tanık olun.

 

  1. Black Mirror

Gerçekte olmayan doğaüstü bir dünyada anlatılan bir dizidir. Ülkemizde orta seviye de bir izleme kapasitesine sahiptir. Daha önceden düşünülmemiş bir dünyayı bu dizide keşfedebilirsiniz.

 

5-Prison Break

Kardeşini öldürmek ile suçlanan bir kişi için bütün yasal yollar kullanılmış fakat bir netice alınamamıştır. Bu işi kardeşi kendisi halletmek istemektedir. Bir takım planlar yaparak macera dolu bir mücadeleye girişir.

 

 

6-The Walking Dead

Kasabanın şefi trafik kazası geçirmiştir. Uyandığında ise dünyayı zombiler istila etmiştir. Her tarafı insan eti yiyen zombiler samıştır. Kendisine bir grup veya insan aramaya koyulan şefin zombiler ile olan mücadelesini izleyeceksiniz.

 

7-Vikings

  1. yüzyılı anlatan ve aksiyon dolu içeriği ile seyircileri ekran başına getiren bir dizidir. Vikinglerin savaşlarını konu edinen güzel bir eserdir.

 

8-Mr Robot

Gündüzleri sıradan bir siber güvenlik programcısı olarak, akşam ise hacker olan Elliot, bir süre sonra bir hacker grubu ile tanışır. Büyük işlere kalkışırlar.

 

9-Lost

Yolcu uçağı okyanus üzerinden geçerken manyetik alanın etkisi ile düşer. Bir adaya düşen yolcuların burada yaşayacakları macerayı konu edinen dizi, aynı zamanda adanın gizemini de yansıtıyor.

 

10-Supernatural

Kardeşlerin insanlar tarafından var olmadığı bilinen yaratık, canavar ve tuhaf hayaletler ile olan mücadelesini anlatan dizinin oldukça güzel sahneleri vardır. İzleme zevkini bölüm bölüm izleyerek tadabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu