Önericem

İdm Uzantı Ekleme – Chrome – Mozilla Tarayıcıları Çözüm

Selamlar Sevgili okurlarımız bugün yine sizlere yaşamış olduğum bir konu hakkında hem sorunu paylaşmak hemde çözümü aktarmak için bir yazı yazmaya karar verdim.

 

İdm Uzantısı Ekleme Nasıl Yapılır ?

Evde kaldığımız bu günlerde İnternet Download Manager diye okunan ve kısaltma olarak ülkece idm olarak adlandırdığımız uygulamayı kurduktan sonra chrome – mozilla firefox veya internet explorer gibi tarayıcılarda indir butonu çıkmaması ile alakalı sorun ve çözümü paylaşacağım sizlere. Normalde ilk kurulumda zaten chrome için eklenti url’sine yönlendiriyor genelde sizleri Bu url‘den ulaşabilirsiniz.

Ayrıca idm programı üzerinden aşağıda paylaştığım resim 1’de yer alan kısıma tıklıyoruz  İndirmeler yazan kısıma eğer ingilizce ise arayüz Downloads yazacaktır sonrasında resim 1 de göründüğü gibi seçenekler veya ingilizce olanlar içinde Options yazısına tıklayacaksınız.

 

Resim 1:

idm ayarları

Açılan sayfada otomatik olarak Genel sekmesinde açılacak olan kısımda yine aşağıda resim 2 de göründüğü gibi bilgisayarınızda kurulu olan tarayıcıları göreceksiniz mesela benim bilgisayarımda chrome sekmesinde click yok sebebi de benim kendim kaldırmış olmam o yüzden sizlerin yapması gereken bu görüntüde yazıldığı gibi ayarları yapıp en iyi ihtimal ile bilgisayarı kapatıp açmanızdır. Normalde tarayıcıyı kapatıp baştan açarsanız yeterli oluyor fakat bazen daha sağlam çözüm olması adına tekrar bilgisayarı kapatıp açmakta fayda var.

 

Resim 2 :

idm ayarları 1

 

 

Ayrıca bu tip programları kullanırken zaten kullanım ile alakalı genellikle ilk kurulumda keşfetmeniz açısından yardım dosyası var orada yaklaşık 200 kb olarak indirip kullanım açısından merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz. Dileyen arkadaşlarımız konu altından da yazarak yaşadıkları sorunları paylaşabilirler hem biz hemde konuda tecrübeli olan kişilerin cevap vereceğini düşünüyoruz. Başka bir yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu