Önericem

Eba, Doküman Sunucusu Erişim Doğrulaması Yapılamadı Hatası ve Çözümü

Bugün yine sizlere az önce karşılaştığımız bir hata ve çözümü ile alakalı yazı yazmak için karşınızdayım. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay itibari ile Eba üzerinden eğitim sistemine geçiş yapıldı ve bugünlerde artık öğretmenler öğrencilere özel sisteme geçmeye başladılar. Bizde bugün itibari ile Eba Portalı üzerinden çocuğumuz için öğretmenin belirlediği dersleri ve çalışma programını uygulamak üzere Eba portalına giriş yaparken aşağıda resmini gördüğünüz hata ile karşılaştık.

 

eba erisim sorunu

 

Uzun yıllardır internet kullanımı sayesinde artık bu tip hataların çözümlerinin ne şekilde olacağını bildiğimiz için, benzer sorunlar ile karşılaşıp çözüm bulamayan ve vakit kaybetmeden çözüme ulaşmak isteyenler için görsel olarak sizlerle paylaşacağım çözümü.

 

İlk olarak bu bağlantıya tıklayıp https://www.eba.gov.tr/ sitesine giriş yapıyoruz aşağıda resim 2 de gördüğünüz şekilde site adresini yazdığımız kısımın yanında yer alan bölüme tıklıyoruz.

 

Resim 2

eba resim2

 

Burada site ayarları kısmında sizlere resim 3 te paylaştığım kırmızı kutu içerisindeki yerlere izin ver diyeceğiz. Sebebi ise Flash desteği ile çalışmasından dolayı bu izinleri istiyor sistem sonrasında sayfayı yenilemeniz ile birlikte bu sorun çözülmüş olacaktır. Sorun devam ediyorsa tarayıcıyı komple kapatıp tekrar açtığınız takdirde düzelecektir.

 

Resim3

eba resim3

 

Sitemizde yaşadığımız tecrübelerden yola çıkarak denediğimiz içeriklere ağırlık veriyoruz o sebeple sizlerde farklı sorunlar yaşıyor ve çözüm bulamıyorsanız bizlere iletebilirsiniz. İmkanlarımız dahilinde sizler için bu sorunları inceleyip elde ettiğimiz çözümleri sizlerle paylaşabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu