Meraklı Kategori

Covid 19 Test Sonucu Öğrenme E Nabız Ne Kadar Sürede Sonuçlanıyor?

Merhabalar Sevgili Cep Mendili ailesi, bugün yaklaşık 2 ay aradan sonra 2. defa covid 19 testi yaptırdım ve blogumuzu takip eden arkadaşlar bilirler genellikle tecrübe ettiğimiz konularda bizler gibi merak eden kişilerinde öğrenebilmesi adına yaşadığımız süreçleri ve tecrübelerimizi sizlere aktarmaya çalışıyoruz.

 

Covid 19 testi nasıl yapılır?

Devlet Hastaneleri veya bulunduğunuz il – ilçede bu durum ile alakalı bağlı kuruluşlara gidip Covid 19 semptomları ile alakalı belirtiler veya şüpheniz varsa bunu acil girişinden yapıp test ile alakalı yoğunluk varsa sıra fişi alıp veya yoğunluk yoksa direk olarak ağız ve burun içerisinde alınan sürüntü örneği belirli aralıklarla, bu genellikle ortalama 30 dakika (il ve ilçedeki yoğunluğa göre süre yükselir veya azalabilir) Halk sağlığı merkezine gönderilir.

Covid 19 (Corona) Testi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Eylül Ayı ve Kasım aylarında yaptırmış olduğum testler üzerinden yola çıkarak ortalama 5 ila 8 saat arasında sonuçlanmakta olup bu bölgesel yoğunluğa göre 24 saate kadar sürebilir. Fakat anladığım kadarı ile son dönemlerde çok aşırı yığılma yapılmadan testler hızlıca sonuçlanıp sisteme giriliyor. En son bugün yaptırdığım test sabah 10:00 gibi yapılıp 14:30 civarında sisteme girilmişti. Sizlerde bu işlemleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Covid 19 (Corona) Test sonucunu nasıl öğrenebilirim?

Öncelikle E Nabız uygulaması veya web sitesi üzerinden öğrenebilmeniz mümkün ayrıca dilerseniz test yaptırdığınız sağlık kuruluşundan da öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Fakat bugün karşılaştığım durum üzerinden şunu belirtmek isterim ki artık test yaptırdığınız gün itibari ile sonuç açıklanana kadar (negatif çıkarsa eğer) geçici izolasyona alınıyorsunuz ve doğal olarak evinizden dışarı çıkmanız hem tehlikeli hemde yasak olacağı için https://enabiz.gov.tr/HastaBilgileri/Tahliller sitesi üzerinden sonuç açıklandığı zaman tahlillerinize ulaşabilirsiniz.

 

Sizlerde bu konu hakkında soru sormak veya öneride bulunmak isterseniz bizlere yorum kısmından veya sitemizde yer alan iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Siz değerli okurlarımızdan ricamız lütfen kurallara uyalım ve hem kendi sağlığınız hemde çevrenizdeki insanların sağlığı için uyarıları dikkate alıp daha güzel bir dünya için herkes üzerine düşeni yapsın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu