Genel

Netflix Deneme Sürümü Kaldırıldı Neden Artık Ücretsiz Değil ?

Netflix Deneme Sürümü Neden Yok

Uzun bir aranın ardından tekrar merhaba, geçtiğimiz günlerde netflix ücret iadesi ile alakalı tecrübelerimi paylaştığımız yazımda, ilk defa sizlere netflix ile alakalı bir yazı paylaşmıştım. Bugünde Dün akşam saatlerinde Netflix Türkiye’nin deneme sürümünü kaldırdığı bilgisine ulaştık peki ne olacak bu süreçte ?

 

Şunu belirtmek isterim bir çok webmaster platformunda bazı kişiler aylık 5 tl gibi bir rakama netflix üyeliği satışı yapıyordu ve tahmin edilenlere göre aylık ortalama 50 bin abonelik bir kayıp söz konusu (ücretsiz üyelik deneme sürümü sebebiyle) durum böyle olunca artık bu duruma bir dur demek gerekiyordu. Netflix Türkiye biraz geç bir hamlede bulunsada ülkemizde artık Deneme sürümü olmayacak bu konu ile alakalı olarak netflix türkiye bir açıklamada bulundu onuda sizlerle paylaşalım.

 

Bu konuda Netflix sözcüsü “Netflix olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz.” dedi.

1 aylık deneme sürümü kaldırılmasına karşılık yeni kampanyalarlarla üye kazanımına devam etmeyi planlayan Netflix’in böyle bir kararı sadece Türkiye için almadığını belirtmemiz gerek. Daha önce Birleşik Krallık ve Meksika’da da 1 ay ücretsiz üyelik özelliğini kaldırılmıştı.

Bu noktada en çok merak edilenin Netflix’in niçin böyle bir yol seçtiği olduğunu söylemek mümkün. Aslında cevabı oldukça basit. Bundan 6 ay önce önce Türkiye’de 1,5 milyon adet ücretli üyesi olduğunu açıklayan Netflix, yeterli içerik ve bunların yeterli bilinirliğe ulaşmasıyla birlikte üye kazanımında farklı kampanyaları deneme kararı aldı.

 

Tahminlerime göre mevcut müşterilerine belirli bir dönem için indirimler yapabilir veya çeşitli kampanyalar ile ücretsiz deneme promosyon kodları dağıtabilir. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim yaklaşık 1 senedir bir kaç defa deneme sürümü kullanan biri olarak netflix gerçek anlamda keyifli bir platform ve ödenen ücreti sonuna kadar hak ediyor.

 

Ayrıca Netflix sitesinin deneme sürümleri ile alakalı türkiye sayfasının linkinide paylaşıyorum dilerseniz oradan takip edebilirsiniz.

Link burada

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu