Genel

Hastaneye Gitmek Yasak mı ? Fırına ve Eczaneye Gitmek

Evet bu hafta 2. defa hafta sonu 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi bu sefer geçen haftaya nazaran önceden haber verilmesi sebebi ile geçen hafta cuma gününe nazaran özellikle bugün gündüz aşırı bir yoğunluk söz konusuydu.

 

Hastaneye Gitmek Yasak mı ?

Bu soruyu özellikle acil durumlar için gitmesi gereken kişilerin sorduğunu düşünerek özellikle 112 veya e devlet üzerinden izin belgesi alanların gidebildiğini belirtebiliriz. Özellikle belirtmekte fayda var acil bir durumunuz veya herhangi bir hastalık ile alakalı ilgili yardıma ihtiyacınız varsa 112 acil yardımı arayıp gerekli yardımı alabilirsiniz. Aksi durumda hastaneye gitmek yasak.

 

Bahçeye Çıkmak Yasak mı ?

Bu soruyu 10 yaşındaki kızımda sordu bana , eğer müstakil bir eviniz varsa zaten bahçenize çıkmanızda herhangi bir sakınca yok özel mülkünüz olduğu için. Apartman veya benzeri kalabalık bir sitede oturuyorsanız öncelikle site bahçesi vb. çıkmanız hem sizin hemde apartman ve site sakinlerinin sağlığı için tehlikeli olabileceği üzere yapmanız gereken sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde maske takıp inmek olacaktır. Tabi çok zorunlu değilse evinizde kalmanız hem sizin hemde çevrenizdeki insanların sağlığı için önemlidir.

 

Fırına Gitmek Yasak mı ?

Bu konuda eğer fırın bulunduğunuz bölgeye yakın bir mesafe’de ise (50 – 100 metre) kendinizin dikkatli bir şekilde ekmek alması sorun olmayacaktır. Bu konuda özellikle yapılan açıklamada ekmek dağıtımının yapılacağı bilgisi verildi o sebeple mümkün mertebe fırına gitmeden, fırının telefon numarası varsa arayıp ekmeği istemeniz daha faydalı olacaktır.

 

Eczaneye Gitmek Yasak mı ?

Eczaneler açık olacak ve Eczaneye gitmek isteyenler gidebilecek bu konuda sizlerde tekrar emin olmak isterseniz bulunduğunuz ilin eczacılar odası sitesine girip size en yakın eczaneyi arayarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Özellikle çoğu eczanelerde çıraklar bulunduğu için eğer çıkamama gibi bir durumunuz varsa rica edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu