Genel

Corona Virüsü Biyolojik Silah mı ? Tedavisi Bulundu mu ?

Özellikle son günlerde sosyal medya üzerinde dolaşan yabancı dizi sahnesi sebebi ile bir çok kişi bu soruyu soruyor ? Corona biyolojik bir silah mı ? aslında bu soruyu sormanız kadar doğal bir şey olamaz çünkü Özellike tüm dünyada sosyal medya üzerinden insanları yanlış yönlendirmek o kadar doğal bir hal aldı ki artık her yazılanın doğruluk payı varmı yokmu araştırmak istiyor insan durum böyle olunca da sağlam kaynak bulmak ve bunu doğrulamak ta çok önemli.

 

Öncelikle bu konu ile alakalı olarak sizler kadar bizlerde merak ettik ve siz değerli okurlarımız için bu sorunun cevabını bulmak ve sizlerle paylaşmak önemli bir konu olduğu için yaptığımız araştırma sonucunu sizlerle paylaşalım. Oxford Üniversitesi ve Karolinska Enstitüsü Biyofizik uzmanı Erdinç Sezgin tarafından yapılan açıklamaya göre virüsün genetik yapısı incelendiği zaman virüsün İnsan yapımı olma ihtimalinin neredeyse imkansız olduğunu ve bu virüsün Biyolojik bir silah olma ihtimalinin olmadığını belirtmesi aslında bu sorunun cevabını bizlere vermiş oluyor.

 

Özellikle virüsün insanlardan dolayı mutasyona uğramış olma ihtimali üzerinde duruluyor ki daha önce ki paylaşmış olduğumuz Corona Virüs türkiye ilk vaka yazımızda da virüsün ilk nerede çıktığını sizlerle paylaşmıştık o sebeple şuan için bu soruların altı boş kalmasından dolayı sorunun cevabı Corona biyolojik bir silah değil diyebiliriz.

 

Peki Corona Virüsünün Tedavisi Bulundu mu ?

Bir çok kaynaktan bu konu ile alakalı olarak %100 bulunduğuna dair bir bilgi paylaşımı yapılmadı fakat uzmanların yaptığı açıklamalara göre 4 ila 8 haftaya kadar çalışmalar sonuç verebilir ve bu konuda tedavi bulunduğu zaman ilk olarak Aşı’nın üretime geçip kullanılması 1 sene kadar sürebilir. Tedavi ile alakalı olarakta başta Çin olmak üzere karşılıklı olarak bilgi alışverişi devam ediyor. En yakın zamanda inanıyorum ki Başta ülkemüz olmak üzere Tüm dünyada %100 sonuç verecek tedavi yöntemi bulunacaktır.

 

Son olarak Dünya Geneli Corona ile alakalı olarak Takip edebileceğiniz bir site mevcut bu linkten ona ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu