Ekonomik Şeyler

Ziraat bankası kredi kullandırım talebi alındı – kullandırım talebiniz daha önceden alınmıştır

Kredi kullandırım talebi alındı Ne Demek ?

Bugün yine sizlere son günlerin en çok merak edilen ve bir çok kişinin bilmediği Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi ile alakalı genel problemler ve çözümleri ile alakalı bilgiler paylaşacağız.

 

Kullandırım talebiniz daha önceden alınmıştır Sorunu ve Çözümü

Özellikle nisan başından itibaren yoğun bir şekilde yapılan başvurular geçtiğimiz hafta ve bu hafta itibari ile sonuçlanmaya başladı. Özellikle Ziraat Bankası – Halkbank ve Vakıf Bankasında hesabı bulunan veya bulunmayan kişilerin telefonlarına sms ile kredi başvurularının onaylandığı kişilere göre başvurulan rakamların daha azıda olsa onaylanmış şekilde işlem yapıldı. Normalde kredi kullandırım tutarlarının hemen hesaplara geçmesi gerekirken 1 hafta 10 gündür bekleyen arkadaşlarımız tekrar kendileri başvuru yapmak istedikleri zaman karşılarına Kullandırım talebiniz daha önceden alınmıştır uyarısı çıktı. Bunun sebebi ise kredi taleplerinin işleme alınmış olması ve Genel merkezden onaylanması akabinde hesaplara yansıyacağıdır.

 

Ziraat bankası kredi kullandırım talebi alındı Yazısı Ne Anlama Geliyor ?

Buda yine üst kısımda belirttiğimiz üzere yapılan başvuruların onaylanmış olup sadece Genel Müdürlüklerde yaşanan yoğunluk sebebi ile işlemin biraz daha süreceği anlamına gelmektedir. Bu konu ile alakalı müşteri hizmetlerini aradığınız takdirde sizlere ara ara hesaplarınızı kontrol etmeniz gerektiği bilgisi verilecektir o sebeple sizlere tavsiyemiz biraz daha beklemeniz. Şuana kadar bu ibare geldikten sonra en geç 11 gün içerisinde hesabına para geçen bir arkadaşımız var fakat genelde ortalama 1 hafta sürekrebiliyor.

 

Kredi Tutarınız Yarın Sabah Hesabınıza Aktarılacaktır Dediler Fakat Henüz Hesabıma Para Yatmadı ?

Bir diğer problem ise kredi kullandırım işlemini tamamladıktan sonra tutarın 1 gün sonra sabah hesabınıza yansımaması sorunu, Öncelikle üst kısımda yer alan problemler ile alakalı problemler söz konusu olduğu için hesabınıza paranın yatırıldığı zaman sizlere sms ile bilgilendirme yapılacak. O zamana kadar sabırlı bir şekilde beklemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Ziraat Bankasında Hesabım Yok Kredim Onaylandı Parayı Nasıl Çekebilirim ?

Bir diğer sorun ise Ziraat bankası – Halk Bankası – Vakıf bank Hesabım Yok Nasıl Krediyi Çekebilirim ? Bu konuda başvurunuz onaylandıktan sonra otomatik olarak banka size hesap açıyor atm kartı oluşturuyor. Atm kartsız direk banka atm’sine giderek kartsız işlem yardımı ile kredinizi çekebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Aylardır bekliyorum 6 ay ertelemeli kıredi başvurdum anay başvurusunda yaptım ama bana şifre gelmedi ve para hesabıma geçmedi atm gittiğin de böyle bir başvuru yoktur diyor 7.500tl onaylanmıştı kullandırım da yaptım 3 aydan fazla oldu ne zaman yatıracak siniz parayı aldık tan sonramı

    1. Selamlar İlyas bey, normalde atm’den çekebilmeniz gerekiyor du fakat eğer atm işlemlerinde göremiyorsanız en yakın banka şubesine gidip kontrol etmenizde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu