Ekonomik Şeyler

Yapıkredi Esnek Hesap Kapatma (iptali)

Selamlar , Uzun süredir Yapıkredi Bankasında hesabım var ve geçen sene Esnek Hesap başvuru yapıp kullanmaya başladım. Özellikle Yapıkredi hem mobil uygulaması ve web sitesi kullanışlı olması sebebi ile hep tercih etiğim için yine yaşadığım olayı sizlerle paylaşmak istedim.

 

Daha önce sizlere akbank artı para hesabımı kapatma ile alakalı bir yazı paylaşmıştım.  Bu sefer ne yazıkki akbank hesabında yaşadığım tecrübe üzerine mobil uygulama’da esnek hesap kapatma gibi işlemi için Mobil değide masaüstü web sitesinden kapatabileceğimi düşündüm ve ne yazıkki bu işlemi sadece Yapıkredi şubelerinden ve Müşteri hizmetlerini arayıp telefon üzerinden’de iptal edebiliyorsunuz. 444 0 444 numarasını arayıp sistemde kayıtlı numaranız ile bu aramayı gerçekleştiriyorsanız sesli şekilde durumu belirtip müşteri hizmetlerine bağlanıp kısa sürede esnek hesap iptal işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Burada Akbank’ta yaşadığım iptal işleminde – bakiye’yi kullandığım için o ana kadar işlemiş olan faiz tutarını hemen iptal sırasında kesti , Yapıkredi’de ise ay başında eğer eksi hesabı kullanmışsanız kesiyor. Bu aslında bana göre çok saçma sonuçta esnek hesabınızı iptal ediyorsunuz ve hesabınızda para var en azından iptal işlemi sırasında otomatik olarak bu tutarı kesebilir banka. Sonuç itibari ile Yapı Kredi bankası esnek hesabı iptal etmek istiyorsanız en hızlı ve kolay yol müşteri hizmetlerini arayıp kapattırmak.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu