Ekonomik Şeyler

Netflix Üyelik İptali ve Geri Ücret İadesi Alma

Oldukça uzun bir süredir netflix aboneliğim mevcuttu ve geçtiğimiz aylarda artık farklı bir platforma geçtiğim için aboneliğimi sonlandırdım. 2 gün önce ise bir mail aldım netflix tekrar geri dönmem adına 1 aylık ekstra ücretsiz abonelik teklif ediyordu, dedim fırsat bu fırsat 1 ay ücretsiz kullanırım 1 ayda ücretli şekilde üyeliğimi devam ettirir sonrasında ihtiyacım kalmaz üyeliğimi tekrar sonlandırırım.

Mevcut mailime gelen link üzerinden bağlantı aracılığı ile netflix hesabıma giriş yaparak tekrar hesap aktivasyonunu tamamladım, bu sırada hesap kartı ile abone olduğum için kartımdan 43 tl küsür bir rakam kesilmiş, bunun üzerine netflix canlı destek üzerinden (şuan için ingilizce mümkün) gerekli görüşmeleri yapıp hesabımı tekrar iptal edip ücret iadesi talep ettim. Müşteri hizmetleri çok uzatmadan ortalama 2 dakika gibi kısa bir sürede hesap iptali ile alakalı maili gönderdi akabinde 30 iş günü içerisinde ücretimin tekrar iade edileceği bilgisi verildi. Bende buradan bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız için faydalı bir yazı olacağını düşündüğüm için sizlerle bu durumu paylaşmak istedim.

 

Üstteki Yazıyı sizlere Netflix üyelik iptali  hakkında yaşadığım bilgileri paylaşmak üzere paylaştım.

 

Bu yazıyı sizlere yazarken ücret iadesinin netflix tarafından hemen yapıldığı fakat bankalara göre bu ödeme süresinin 30 iş gününe kadar sürebileceği yazıyor muhtemelen pazartesi veya salı günü yani 2 iş günü içerisinde ödeme hesabıma iade edilecektir. Sizlerde bu tarz bir sorun ile karşılaşırsanız tek yapmanız gereken netflix.com canlı desteğe bağlanmak olacaktır. İngilizcesi olmayan arkadaşlar translate aracılığı ile kendilerini net bir şekilde ifade edeceklerdir.

 

Düzeltme Türkçe Canlı Destekte mevcut arkadaşlar bilginiz olsun.

 

Konu güncelleme tarihi : 11 Nisan 2020 17:10.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu