Ekonomik Şeyler

Evde Bakım maaşı alanlara promosyon var mı ?

Bugün yine yaşadığımız bir olay ile alakalı olarak yaşanan bir durumu sizlerle paylaşmak üzere bu yazıyı yazıyorum. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama üzerine bildiğiniz gibi (bilmeyenler de olabilir ) ptt şubeleri yoğunluk sebebi ile kapatılıp, yapılacak ödemeleri görevliler evlere götüreceği bilgisi verilmişti. Buraya kadar herşey güzel sağlık konusunda raporlarında belirli bir süre daha (ikinci bir duyuruya kadar) geçerli olacağı belirtilmişti Sağlık Bakanı tarafından.

 

Malum zor günler geçiriyor tüm dünya aynı şekilde ülkemizdede bir süredir benzer sorunlar mevcut, Evde bakım maaşı alanlar doğal olarak promosyon ödemeleri kendilerinede yapılacak mı sorusunu sormaya başladılar. Bu konuda bağlı bulundukları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarının internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerektiğini dile getirdiler. Bu başvuruları yaptıktan sonra turkiye.gov.tr giriş yaptıktan sonra Sosyal yardım bilgileri sorgulama diye arattığı açılan sayfadan bu paranın yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

Bu konuda sizlerde bulunduğunuz ilçenin adını yazarak Örnek veriyorum Seyhan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği yazarsanız gov.tr uzantısına sahip bir site çıkacaktır oradan başvuru yapabilirsiniz. Merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz soruları sayfamızın altında yer alan yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu