Ekonomik Şeyler

Altın Fiyatları Ne olur ? Yükselir mi veya Düşer mi ?

Selamlar , 2 eylül 2019 Pazartesi günü yazdığım yazıda altın fiyatları düşermi yükselir mi sorusuna verdiğim yanıtı okumanızı tavsiye ederim öncelikle. Dünya geneli altın rezervleri azaldıkça altın fiyatları her zaman artmaya devam etti son aylarda yaşanan salgından dolayı ise artık bir çok ülke , yatırımcı altın’da yükselişin devam edeceğini ön gördüğü için bir talep artışı yaşandı.

 

Altın Fiyatları Ne olur ?

Burada özellikle altın fiyatları konusunda her zaman gördüğüm olay şu oldu , en son 2 eylülde sizlere paylaştığım fiyat 24 ayar gram altın 282 tl iken şuan 383 tl 16 nisan 2020 13:21 itibari ile geçerli bir rakam muhtemelen artmaya devam edecektir. Çeyrek altın ise yine 2 eylül 2019 tarihinde 462 tl iken bugün 631 tl satış fiyatına sahip arada %40 civarı bir artış söz konusu ve 7 ay gibi bir sürede bu seviyelere geldi. Burada paylaşacağım yazılar kendi düşüncem olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Altın fiyatları Yükselir mi ? Düşer mi ?

Geçmiş yıllardan bugüne kadar edindiğim tecrübe şunu gösteriyor ki uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracı altın olmuştur. Geçmiş yıllardan bugüne kadar sürekli artış yaşayan altın her dönem yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Özellikle buradan genç arkadaşlarımız için şunu söylemek istiyorum birikim yapmak istiyorsanız çeyrek altın veya bankalardan açacağınız altın hesabı ile gram altın alabilirsiniz. Altın alım ve satım konusunda en iyi banka tavsiyesi olarak sizlere kuveyttürk bankasını tavsiye edebilirim. Şunu belirtmekte fayda var mesai saatleri içerisinde alım satım işlemlerini gerçekleştirmenizde fayda var. Mesai saatleri dışında kur farkı sebebi ile (gram altın banka alış fiyatı çok düşük – satış fiyatı çok yüksek ) diğer türlü büyük zararlar edebilirsiniz.

Merak edenler için şuan altın fiyatını sizlerle paylaşayım

örnek aldığım site http://bigpara.hurriyet.com.tr/altin/ an itibari ile altın gram alış fiyatı 383.50 tl satış ise 383.62 tl olarak görünmektedir.

Kuveyttürk online bankacılığından kontrol ediyorum sizler için banka alış ücreti 380.4 tl iken satış rakamı 382.2 tl olarak gözükmekte.

 

Şunu söylemekte fayda var normalde kuyumcularda ne yazık ki gördüğünü fiyatlar üzerinden çoğu kişiyi kandırmaları mümkün sizlerde bu durumlarda serbest piyasa tabiri edilen ve kuyumcuların takip ettikleri sistem ile aynı değerleri veren http://bigpara.hurriyet.com.tr/altin/ sitesi üzerindeki fiyatlara dikkat ederek işlem gerçekleştirmeniz veya kuveyttürk vb benzeri katılım bankalarından mesai saatleri içerisinde işlem yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

 

Konu ile alakalı olarak sormak istediğiniz bir soru varsa her zaman bizlere sormaktan çekinmeyin ve mutlu sağlıklı günler dileklerimizle yazımıza son veriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu