Ekonomik Şeyler

Akbank Artı Para Hesabı İptal Etme (Kapama)

Blogda paylaşımlara hız kesmeden devam ediyoruz özellikle tecrübe kazandığımız konularda paylaşımların sizler için daha güncel ve faydalı olacağını düşündüğüm için tecrübe ettikçe burada paylaşıyorum.

Uzun süredir akbank ile çalışıyorum ve bir çok kişi için ek hesap (artı para) hayat kurtarıyor. Bilmeyenler için kısaca açıklama yapalım , zaten bilmeyen bir kişinin bu konu ile pek işi yok. Akbank’ın müşterilerine tanımladığı (başvuru halinde uygun bulunursanız) – bakiyeye düşen para durumu. Bu sayede hesabınızda para yokken bile – bakiyeniz kadar harcama yapabiliyorsunuz. Aylık belli bir faiz oranı ile kullanım miktarı kadar faiz işliyor. Şuan 8 mart 2020 günü itibari ile bu oran aylık 1.40 olarak tanımlanmış durumda ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.

Artık mobil uygulama ve mobil bankacılık işlemlerini kullanmayan pek kimse kalmamıştır diye düşünüyorum. Bende mobil uygulama üzerinden bir türlü artı para iptali kısmını görmedim ve mobil uygulama üzerinde yer alan canlı destek kısmından bilgi aldım. Aslında daha önce biliyordum fakat unutmuş olduğum bir bilgiye ulaştım. Artı para iptalini internet şubesi üzerinden kolayca yapabiliyormuşum, bende hemen internet bankacılığı ile giriş yaparak bu işlemi gerçekleştirdim. Sizlerinde yapması gereken hesaplarım sekmesinde yer alan artı para işlemleri linkine tıklayıp sağ kısımda yer alan artı para kapatma (iptali) butonuna basıp kapatmak. Kapatma işlemi sırasında eğer o güne kadar ay içerisinde işlemi olan bir faiz varsa belirtiyor ve sizden tahsil ediyor. Bütün işlemler bu kadar başka bir yazımızda görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu